15-06-2019 - relacja

Dzień z kulturą hiszpańską w Bibliotece. OLE!

Były Włochy, dolce vita i pizza italiana, to teraz przyszedł czas na gorącą i słoneczną Hiszpanię.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z inicjatywy pani Tamary Hounshell oraz pani Natalii Naruszewicz ze Szkoły Językowej The Best 15 czerwca br. po raz drugi odbyły się w Bibliotece warsztaty kulinarne dla dorosłych i młodzieży oraz dla rodzin z dziećmi., tym razem poświęcone Taco.

Pani Tamara jest Amerykanką, która przez kilka lat mieszkała w Hiszpanii, Meksyku, na Kostaryce, stąd tak dobrze zna kulturę hiszpańską oraz język hiszpański. A ponieważ podczas pobytu w Hiszpanii zajmowała się opieką nad dziećmi, poznała również tajniki hiszpańskiej kuchni.

Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy poznali podstawowe słówka i zwroty w języku hiszpańskim, dowiedzieli się również sporo od pani Tamary, która odpowiadała na pytania publiczności. W roli tłumaczy wystąpili najlepsi adepci Szkoły Języków Obcych The Best w Kostrzynie nad Odrą.

Oto jak wspominają wydarzenie jego uczestnicy:

Bardzo dobre jedzenie. Fajne zabawy. Czekamy na następne zajęcia.

Krzyś i Hania

Zajęcia były przyjemne, bardzo nam się podobały. Fajna formuła, wszystko było jasno rozpisane. Miła prowadząca, a zajęcia budzą pasję do gotowania. Czas mijał szybko i w przyjemnej atmosferze. Na pewno w domu przygotujemy taco, aby pokazać potrawę naszym rodzinom. Dziękujemy za poświęcony nam czas i życzymy wielu podróży i poznawania kultur świata.

Rodzinka z dziećmi

Bardzo dobry pomysł na rodzinnie spędzony czas. Mieliśmy okazję poznać kulinarną stronę Hiszpanii.

Mariola z rodzinką

Bardzo pysznie i przyjemnie. Dobre jedzenie przygotowane wspólnie w miłej atmosferze. Poszerzamy horyzonty.

Ona i On

 

Dzięki takim zajęciom poznajemy inną kulturę i ich kuchnię. Na pewno wykorzystamy umiejętności kulinarne. Dobrze spędzony czas z rodzinką. Można było nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego.

Grupa Las Sandalias.

Zajęcia z kuchni hiszpańskiej były bardzo ciekawe. Nauczyliśmy się kilku podstawowych zwrotów. Dzieciom spodobała się zabawa z „Horche”. Na zakończenie mieliśsmy możliwość spróbowania własnych potraw. Był to dobrze spędzony czas.

Ela z dziećmi

Bardzo mi się podobało. Było smacznie i wesoło. Atmosfera była radosna i miła. Chciałabym, żeby te zajęcia kulinarne odbywały się jeszcze w innych miesiącach.

Martyna

Ciekawe warsztaty. Były pełne smaku. Poznałyśmy „małą część” kuchni hiszpańskiej. Czekamy na następne. Muchos gracias.

Grupa Cilantro Grande
w składzie: Magda, Marzena, Ewa i Irena
E VIVA ESPAÑA OLE!